Aktualitātes

2023.g.1.februārī ar VID lēmumu biedrība “Bites” ir ieguvusi sabiedriskā labuma organizācijas statusu divās jomās: pilsoniskas sabiedrības attīstība un kultūras veicināšana. Tas pavērs biedrībai plašākas iespējas tālākai darbībai un plānoto mērķu sasniegšanai.

30.janvārī biedrības “Bites” aktīvisti tikās ar Kokneses apvienības pārvaldes vadītāju Agritu Vagoliņu. “Bites” iepazīstināja ar saviem 2023. gada plāniem, kas saistīti ar Vecbebru muižas kungu mājas kā reģionālas nozīmes arhitektūras pieminekļa saglabāšanu. Tika iezīmēts arī nākotnes redzējums par muižas vietu un lomu Kokneses apkaimes un visa Aizkraukles novada kultūras mantojuma bagātināšanā. Agrita Vagoliņa apskatīja Vecbebru muižas ēku, kas ikdienā atrodas aiz slēgtām durvīm, un izteica biedrībai savus priekšlikumus un idejas. Uz tālāku sadarbību!

Pēc biedrības “Bites” uzaicinājuma 11.janvārī Vecbebros viesojās arhitekts Artūrs Lapiņš – speciālists ar milzīgu pieredzi vēsturisko ēku atjaunošanā, SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” valdes priekšsēdētājs. Kopā apskatījām Vecbebru muižu no pagrabstāva līdz bēniņiem. Izvērtējot muižas tehnisko stāvokli un paredzot avārijas situāciju novēršanu, arhitekts izstrādās pirmos neatliekamos soļus, kas jāpaveic muižas sakopšanā. Tikšanās reizē Artūrs Lapiņš mudināja domāt par jaunām metodēm kultūras mantojuma iedzīvināšanā.

Dalīties

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Citi jaunumi

Jaunumu saņemšana